Türkiye'nin En İyi Oyun Forumu - Oyuncum
ntdtcstp.dll virüsüyle bası dertte olanlar kesın cozum dalın Resim_276512982
ntdtcstp.dll virüsüyle bası dertte olanlar kesın cozum dalın Resim_276512982
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oyunların Mekanı

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ntdtcstp.dll virüsüyle bası dertte olanlar kesın cozum dalın

YazarMesaj
erdemhan
Super MOD
Super MOD
erdemhan

Uyarı Yok
Rep Degeri : 422
REP Gücü : 33

ntdtcstp.dll virüsüyle bası dertte olanlar kesın cozum dalın Empty
MesajKonu: ntdtcstp.dll virüsüyle bası dertte olanlar kesın cozum dalın   ntdtcstp.dll virüsüyle bası dertte olanlar kesın cozum dalın Icon_minitimePerş. 15 Tem. 2010 - 10:51

Merhaba arkadaslar..

son 1 haftadir bilgisayarimda olan bir virusle basim dertteydi, bilgisayirimi her actigimda bir kac dakika sonra virus programi bir virus buldugunu gosterip, bilgisayarimi restart yapmam gerektigini soyluyordu, restart yaptiktan sonra mstwain32.exe diye bir programin kapanmasi gerektigini gosteren bir rapor aliyordum, bilgisayarin sesli calismasida cabasi... neyse internette uzun aramalar sonucu bu virusun Turkojan diye bir virus oldugnu ogrendim.. basima gelen bu tur kotu olaylari cozdugumde diger arkadaslarimda ayni skintiyi cekmesinler diye internetten buldugum cozumu paylasmayi her zaman icin dogru buluyorum..... muazzam42 nickli arkadastan alintidir... kendisine tesekkur ediyorum....

Alıntı :
Kendi denediğim bir yöntemle turkojandan kurtulun...
Bilgisayar açılırken internete bağlı olduğunuzda antivirüs " cmsetac.dll yada ntdtcstp.dll"dosyasını buluyor ve sildiğinizde bil. restart yapıyorsa sizdede turkojan vardır..kurtulmak için sizde deneyebilirsiniz
(Kaspersky antivirüs tavsitemdir)
1-Bilgisayarı internete bağlı durumda açın.
2-Antivirüsün bulduğu cmsetac.dll yada ntdtcstp.dll dosyasını silmeyin ve izin verin.(skip)
3-Bilgisayarınızda mstwain32.exe dosyasını aratın fakat silmeyin.(zaten çalışırken silmeye karşı
korumalı olacaktır.)
4-Ctrl+Alt+Del yapın ve işlemler menüsünde mstwain.exe programının çalıştığını kontrol
edin.(zaten yukarıdaki işlemleri yaptıysanız çalışacaktır.)
5- İşlemler menüsünde mstwain32.exe yi sonlandırın ve hemen arama ile bulduğunız
mstwain32.exe dosyasını silin(Shift+Del ile silmeyi tavsiye ederim (Bu sonlandırma ile silme
işlemleri arasında fazla vakit kaybetmeyin çünkü yeniden başlayacaktır.)
6-Artık antivirüsün bulduğu cmsetac.dll&ntdtcstp.dll dosyasını silebilirsiniz.Göreceksiniz ki restart olmayacaktır.
7-Başlat-Çalıştır ı açıp regedit yazın ve kayıt defterinde mstwain32 yi aratıp ilgili herşeyi silin.

Turkojana elveda diyebilirsiniz

ntdtcstp.dll virüsüyle bası dertte olanlar kesın cozum dalın
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» CS 1.6 SERVER kuruluu dalın sizinde sw niz olsun